Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş
Geri

Tarihçe

Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş, 1978 yılında faaliyete geçen ve Türkiye’de MDF, MDFLAM ve Laminat PARKE ürünlerinin üretimini ilk defa gerçekleştiren firmadır. Bu teknolojiyi ülkemize ilk getiren şirket olma gururunu taşıyan Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin günümüzde kalite ve ürün yelpazesi açısından sektördeki liderliği devam etmektedir. Sektöründe ilk ve öncü olmanın tüm sorumluluğunu üzerinde taşıyan Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş kalitesinden ödün vermeyen üretim anlayışı ile MDF ve Laminat PARKE denildiğinde ilk akla gelen firma özelliği taşımaktadır.

Finansal büyüklük açısından Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında uzun yıllardır yer alan firmamız, iç piyasanın ve sektörün lideri olarak yurtdışı piyasalarda söz sahibi olarak ihracatını artırmaktadır.

Çesitli özelliklere ve ebatlara sahip kaliteli ham MDF levhanın yanı sıra, MDFLAM (Melamin Kaplı Levha)  ve Laminat Parke üretim üniteleriyle entegre bir tesis konumundadır.

2016 yılında 85 milyon Euro tutarındaki yeni yatırımı olan MDF, Kaplama Presi ve Laminat Parke Üretim Tesisleri’ni devreye alarak üretime başlayan fabrikamız yüksek kapasiteli MDF Üretim tesisleriyle birlikte 90.000 m2’si kapalı olmak üzere toplam 300.000 m2 alan üzerinde kuruludur.

Fabrikamız;

  • 2 MDF Üretim Hattı,
  • 2  Emprenye Hattı,
  • 4 Laminat Parke hattı,
  • 4 Kaplama Presi
  • Kimya Tesisi’yle faaliyetlerine devam etmektedir.

 

’Sektörün Güvenilir Markası’’ olarak üretim yapan ve bu ilkeyi kalitesiyle kanıtlayan Çamsan Entegre, Mobilya ve İnşaat sektörünün ihtiyacı olan Laminat Parke, MDFLAM ve MDF ürünlerini renk ve desen zenginliği içerisinde pazara sunmaktadır.

 

Çamsan Entegre mevcut koleksiyonlarının dışında sürekli olarak geliştirdiği yeni desen ve özel tasarımlar ile sektördeki varlığını ve yeniliklerde öncü olma iddiasını devam ettirerek sektörün güvenilir markası olma özelliğini korumaktadır. 

 

Özellikle, Üniversite–Sanayi iş birliğiyle yürütülen ARGE çalışmaları sonucunda, E1 sınıfında MDF ve Parkelik HDF üretimini ve ürün kalitesini yükselten yeni üretim reçeteleri geliştirmek, bu yenilenmenin belki de en önemli parçası olarak pazara sunulmaktadır. 

Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) ahşap malzemelerde kullanılan formaldehit miktarını en düşük düzeyde tutmanın göstergesi olarak verdiği E-O Belgesi, bu kapsamda hak edilerek kazanılmaktadır.

Kalite standartlarında daima Avrupa normları esas alınmaktadır...

Sektördeki global değişimler yakından izlenmekte ve örnek alınmaktadır...

İnsan ve çevre sağlığına önem verilerek Biyolojik ve kimyasal arıtma tesisleri kuran Çamsan Entegre Çevre Dostu olma yolunda önemli adımlar atmaktadır.